Išči po kategorijah:
Ste kaj poredni zadnje čase? Potem se ustavite tu, da vas našeškamo! Ali pa prepustite to radost svojemu partnerju.
Za ljubitelje šeškanja so šeškala nepogrešljiv pripomoček. V primerjavi z biči in floggerji so razmeroma varnejši in lažji za uporabo, vendar to ne pomeni, da smo pri njihovi uporabi lahko popolnoma brezbrižni. Že z upoštevanjem splošne varnosti ter izbiro pravega šeškala močno zmanjšamo tveganja za neprijetne izkušnje.
V osnovi poznamo klasična šeškala, ki so običajno izdelana iz usnja, silikona ali plastike, ter ti. Slapperje - igračo, ki združuje lastnosti šeškala in floggerja. Gre za šeškalo (ali pa bič, odvisno od posameznikove interpretacije) iz običajno treh vzporednih, običajno usnjenih in širših plasti, ki se združijo v ročaj. Zaradi večih plasti ta igrača ob samo enem zamahu udari trikrat.
Večina začetniških šeškal ima jedro iz trdega kartona ali plastike, to pa pokriva plast iz umetnega usnja. Na tem razni vzorčki ter zakovice, ki na koži pustijo čudovit odtis, niso redkost. Zaradi njihove togosti lahko z njimi izkusimo thud senzacije (gre za občutek, ki sega globje v tkivo in je posledica udarca z rigidnimi predmeti, v nasprotju s sting občutkom, ki ga povzročajo tanjše in bolj prožne igrače - npr. biči - na površini kože). Biči iz pravega usnja običajno povzročajo intenzivnejše občutke, pa naj bo to thud (če imajo leseno jedro) ali pa sting (če so brez trdnega jedra).
Sting občutke pa lahko raziskuješ tudi z loparčki, vendar v tem primeru izberi takšne, ki so izdelani iz silikona, oz. imajo fleksibilnejše jedro ali pa jedra sploh nimajo - npr. loparčki z zanko.
Še intenzivnejše občutke ob šeškanju pa zagotavljajo šeškala iz lesa, trde plastike (najpogosteje perspex, material podoben pleksi steklu) ter celo stekla. Izmed teh so lesena šeškala še najvarnejša, vendar je z njihovo uporabo potrebno prenehati takoj, ko se poškodujejo, saj se želiš izogniti urezninam ter trskam v zadnjici. Še več pozornosti pa je potrebno posvečati steklenim šeškalom. Marsikdo njihovo uporabo močno odsvetuje, vendar kvalitetni izdelki brez šibkih točk, razpok ter poškodb ne bi smeli predstavljati nobene nevarnosti.
Najtrša šeškala pa so narejena iz nerjavečega jekla. So popolnoma rigidna ter absolutno niso primerna za začetnike.
Z naraščanjem popularnosti spletnih strani, kot je npr. Etsy, raste tudi popularnost loparčkov, izdelanih iz epoksi smole (ang. resin). Čeprav jih je možno dobiti v mnogih barvah, z različnimi vzorčki ter ostalimi dekorativnimi elementi, kot so npr. bleščice, cvetje, barvila itd. pa se je treba zavedati, da običajno gre za prudukte laikov, ki to v večini počnejo za hobi ali dodaten zaslužek, brez posebnega predznanja ali pozornosti ter s cenenimi materiali. Posledica tega pa je tudi izredna nekvaliteta šeškal, zato se tem čimbolj izogibaj in raje preveri našo ponudbo.
Pri izbiri šeškala je potrebno upoštevati tudi njegovo velikost in obliko. Manjše, kot je šeškalo, bolj lokalizirana bo senzacija ob udarcu, ter večje kot je, manj intenziven bo občutek, saj se bo uporabljena sila zamaha prerazporedila čez večjo površino kože.
Močnejši so tudi udarci s šeškali, ki imajo v loparčku luknjice, ki so lahko različnih oblik in velikosti - imamo vse od majhnih krogcev pa do velikih srčkov. Te luknjice namreč zmanjšajo zračni upor, zato lahko s temi igračami udarimo bistveno hitreje (in posledično tudi močneje) kot s tistimi, ki ki imajo poln loparček.
Med ostalimi dodatnimi elementi so pogoste tudi vgravirane besede ter oblike, ki prav tako kot luknjice na koži pustijo kratkotrajen ali dalj časa trajajoč odtis (odvisno od uporabljene sile ob udarcu), konice, ki so lahko špičaste, zaobljene ali celo elektrostimulacijske, nekatere igračke so prekrite s krznom...
Čeprav šeškala smatramo kot osnovno BDSM opremo in je njihova uporaba zelo razširjena, to ne pomeni, da ne rabimo upoštevati nobenih varnostnih pravil. Teh je sicer manj kot pri uporabi bičev, še vedno pa se jih je za lastno varnost in varnost partnerja potrebno strogo držati.
Ker je večina šeškal izdelanih iz poroznih materialov, se na njih lahko hitro začnejo razmnoževati bakterije, zato jih je potrebno redno čistiti in negovati. Prav tako pa se izogibaj uporabi enega loparčka na več partnerjih, da tako preprečiš širjenje raznih okužb (razen, če uporabljaš silikonsko ali stekleno šeškalo, saj je te zlahka očisti ter sterilizira).
Šeškalo pa uporabi preprosto umij pod toplo tekočo vodo ter z blagim milom, vendar ga v stoječi vodi ne namakaj, saj bo material vpil vlago, to pa bo močno zmanjšalo kvaliteto izdelka (sploh, če ima loparček kartonasto ali leseno jedro). Še lažje in hitreje pa pripomoček očistiš z našim antibakterijskim čistilom za igračke.Usnjeni materiali seveda zahtevajo več nege in jih je potrebno redno vzdrževati. Zanemarjeno usnje se lahko namreč izsuši, s tem pa izgubi svojo trpežnost. Te loparčke zato redno čisti z mehko krtačko ali krpo, mokro usnje čimprej obriši in ga posuši na zraku, vsake 3-6 mesecev pa ga tudi premaži s specializiranim balzamom za usnje ipd.